Akyüzler Katalog
Online Katalog İndir
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Cumhuriyet
Bul. 4.Cad. No:17 Tarsus / MERSİN
Türkçe English
Alüminyum Profil Nedir ?

Alüminyum Profil Nedir ?

Çelik profillerin kullanımı günümüzde oldukça fazladır. Ancak geçmişte çelik profillerin yerini almaya aday olan alüminyum profiller, kullanım ve maliyet olarak çelik profillerin yerini çoktan almış gibi görünüyor. Gün geçtikçe kullanım alanları artan alüminyum profil kalite olarak da çeliği aratmıyor. Alüminyum modelleri kalitesine göre değişiklik gösterir ve kaliteli alüminyum modelleri oldukça dayanıklı ve etkilidir. Bu nedenle de yüzeyi koruyucu eloksal kaplanmış olması sayesinde korozyona karşı dayanıklı özelliklerle etkileri artırılmıştır.

Bu faktörler çelik konstrüksiyonda olduğu gibi taşlama ve boyama işlemlerine de gerek bırakmamaktadır. Uygulama alanlarında uygun olarak dizayn edilen profillerin ölçüleri ise 8mm ve 10mm’lik kanallardan oluşmaktadır. Bu sayede statik ve dinamik yüklemelere karşı sağlam ve oldukça dayanıklı özelliklere sahip olmaktadır. Bu özellikler sayesinde çelik profillerin kullanılması yerine alüminyum profiller tercih ediliyor. Etkileri bakımından çelikle yarışan alüminyum profiller maliyet olarak çelik profillerden çok daha uygun fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır.

Alüminyum Profillerin Tercih Edilme Nedenleri Ve Artıları Nelerdir?
Alüminyum profilin tercih edilmesinde ki en önemli faktör seri montaj özelliğinin olmasıdır. Bu özelliğinin yanı sıra dayanıklılık ve tasarım özelliğinin fazla olması alüminyumun tercih edilme nedenlerinden sadece birkaçıdır.

  • En ideal kesitlere sahip olan alüminyum profil kanallar sayesinde kolay kullanım imkanı sağlıyor
  • Çelik profile göre daha hafif olması sevkiyat işlemlerinde büyük kolaylık sunuyor.
  • Dayanıklılık özelliği oldukça fazla olup, bu özelliklerle üretilmektedir.
  • Özel kanalları sayesinde her alanda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Zaman kazandırmakta ve daha hızlı kurulum yapmaya imkan tanımaktadır.
  • Planlamaların aksamasını engelleyecek özellikleri nedeni ile alüminyum profiller günümüzde en çok tercih edilen profiller arasında yerini almaktadır.

Bünyemizde sunulan alüminyum profiller sayesinde planlama zamanlarınızın aksamasına engel olacak tüm olumsuz etkenlerden kurtulabilirsiniz. Kurumsal ilkelerimizden taviz vermiyor ve sizlere birinci sınıf hizmet sunuyoruz. Günümüzde alüminyum profil çelik ile yarışır duruma geldi ve bu profillerden sizde uygun fiyata satın almak istediğinizde bizimle iletişime geçerek alternatiflere göz atabilir ve tarafımızdan temin edebilirsiniz.